Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl


9 grudnia 2023 r. na hali sportowej w Zagnańsku odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Dębu Bartek Zagnańsk Cup. Miło nam poinformować, że Julia Nawodzińska uczennica klasy 2 d, wywalczyła brązowy medal!!. W turnieju wzięło udział 24 kluby sportowe z różnych części Polski oraz drużyna z Ukrainy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych !!!!!

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły w dn. 7.12.23 r. odbyły się w Bronku, po raz kolejny, Europejskie Mikołajki Językowe. Z okazji tego sympatycznego święta nauczyciele języków obcych wraz z uczniami zaprosili wszystkich uczniów szkoły, grono pedagogiczne, administrację i obsługę na degustację najpopularniejszych potraw kuchni angielskiej, francuskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Wśród nich znalazły się angielskie tosty, czekoladowe brownie, francuskie tarty, sery, makaroniki, niemieckie sałatki , pierniki, rosyjskie bliny, pierożki, herbata z samowaru i kawa z ekspresu. Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez uczniów, podane w świątecznej scenerii przy najbardziej znanych melodiach czasu bożonarodzeniowego. To była niezwykle udana impreza szkolna, wiec zapraszamy znowu za
rok!!!

Czytaj więcej...

W środę 13 grudnia poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Julia Lis, Julia Kałuża, Filip Rachwał, uczestniczył we mszy świętej w kościele Najświętszego Serca
Jezusowego upamiętniającej 42 rocznicę wydarzeń z grudnia 1981r. Uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami Ostrowca do pomnika Hutniczej Solidarności stojącego w miejscu dawnego wejścia do starego zakładu Huty Ostrowiec - dawniej Huty Marcelego Nowotki. Tam złożono wieńce i kwiaty oraz zapalono znicze.
Opiekun: Anna Kępczyńska

Maraton Pisania Listów jest największym wydarzeniem dotyczącym praw człowieka. Ludzie na całym świecie bronią praw osób, które zostały niesłusznie skazane czy uwięzione, występują w obronie tzw więźniów sumienia. Jej uczestnicy pomogli zmienić życie wielu osobom, uwalniając je od tortur, nękania, niesprawiedliwego pozbawienia wolności. W akcji pisania listów od wielu lat uczestniczy nasza szkoła- LO nr. III im. Władysława Broniewskiego. Akcja pisania listów w Bronku trwa cały tydzień od 4 do 8 grudnia i cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Czytaj więcej...