Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

W dniu 01.12.2023r. w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów „Talenty Świętokrzyskie”. Otrzymało je 9 uczniów oraz 15 studentów z województwa świętokrzyskiego, którzy są wybitnie uzdolnieni naukowo lub artystycznie. Wielki sukces odniosły aż 2 osoby z naszej szkoły, bowiem znaleźli się w wąskiej grupie wyróżnionych, najlepszych studentów naszego województwa za rok szkolny 2022/2023.
Należy podkreślić, że nasze 2 absolwentki – popularnego liceum Broniewskiego to jedyne studentki - reprezentanci naszego miasta w tej prestiżowej corocznej, wspaniałej uroczystości.
Z naszej szkoły stypendia otrzymały: Joanna Cielecka - studentka I roku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Kornelia Mazur - studentka I roku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie . W/w studentki są tegorocznymi absolwentkami naszego „Bronka” – klasy biologiczno-chemicznej. Należy nadmienić ,że obydwie nasze absolwentki studiują medycynę na w/w uczelniach.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku dokładnie w 100 rocznicę powstania maskotki. 25 listopada, dzień w którym obchodzimy to święto, jest dokładną datą powstania pierwszej pluszowej przytulanki w kształcie misia.

Pluszowy miś-symbol pociechy i przyjaźni stał się głównym bohaterem różnorodnych wydarzeń na całym świecie. Nasza szkoła również przyłączyła się do celebracji tego sympatycznego święta.

Czytaj więcej...

W dniu 30.11.2023 r. klasa 3b uczestniczyła w warsztatach - debacie oksfordzkiej zatytułowanej "Co najpierw? Rodzina czy kariera?" w ramach projektu "Po pierwsze rodzina". Jest on dofinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do spraw demograficznych w konkursie "Po pierwsze rodzina". Realizacją projektu zajmuje się Fundacja Aktywnych Mam, a jego głównym założeniem jest wspieranie rodzin oraz kampania społeczna promująca instytucję rodziny.

Czytaj więcej...

Debaty oksfordzkie mają w Broniewskim długą tradycję. Od lat młodzież naszej szkoły bierze udział w tego typu wydarzeniach, organizowanych np. przez Akademię Nauk Stosowanych im.J. Gołuchowskiego (dawną WSBiP) w Ostrowcu Świętokrzyskim. Debata oksfordzka to sformalizowana forma dyskusji pomiędzy dwiema czteroosobowymi drużynami. Toczy się ona nad podawaną z wyprzedzeniem tezą – jasnym stwierdzeniem, które można potwierdzić lub obalić. Drużyny odpowiednio bronią lub obalają zaproponowaną tezę.

Czytaj więcej...