W dniu 01.12.2023r. w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów „Talenty Świętokrzyskie”. Otrzymało je 9 uczniów oraz 15 studentów z województwa świętokrzyskiego, którzy są wybitnie uzdolnieni naukowo lub artystycznie. Wielki sukces odniosły aż 2 osoby z naszej szkoły, bowiem znaleźli się w wąskiej grupie wyróżnionych, najlepszych studentów naszego województwa za rok szkolny 2022/2023.
Należy podkreślić, że nasze 2 absolwentki – popularnego liceum Broniewskiego to jedyne studentki - reprezentanci naszego miasta w tej prestiżowej corocznej, wspaniałej uroczystości.
Z naszej szkoły stypendia otrzymały: Joanna Cielecka - studentka I roku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Kornelia Mazur - studentka I roku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie . W/w studentki są tegorocznymi absolwentkami naszego „Bronka” – klasy biologiczno-chemicznej. Należy nadmienić ,że obydwie nasze absolwentki studiują medycynę na w/w uczelniach.