W dniu 8 listopada w Liceum Broniewskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Jest to święto państwowe obchodzone corocznie w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. po 123 latach zaborów. W tym roku obchodzimy 105 rocznicę tego święta.
Z tej okazji młodzież naszej szkoły przygotowała słowno- muzyczny montaż , poświęcony najważniejszym wydarzeniom tamtej historii. Miał on na celu uświadomienie, że w tym wyjątkowym dniu nie zapominamy o oddaniu hołdu bohaterom, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość naszego kraju. Ich poświęcenie bowiem ma być inspiracją dla obecnych pokoleń do budowania lepszej przyszłości.