Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "Get on Track to C1 Advanced", finałem którego jest możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego biegłość we władaniu językiem. Aż siedmiu uczniów klas trzecich naszej szkoły zakwalifikowało się do ścisłego finału. Zmagania z językiem Szekspira  odbędą się 5 czerwca (część ustna) i 6 czerwca (część pisemna), a udział w nich wezmą: Jopek Antoni (3c), Nowakowska Klaudia (3e), Siudy Antoni (3f), Krycka Zofia (3c), Mruk Maria (3d), Karbowski Jan (3e).

Gratulujemy i trzymamy kciuki. Good luck!

W Liceum Ogólnokształcącym nr III  w ramach obchodów miesiąca frankofonii odbyło się wyjątkowe spotkanie z panią Elizą Łuczyńską z Instytut Francuskiego w Warszawie, która pełni tam funkcję kierownika programu Campus France . Wizyta została zorganizowana na zaproszenie dyrektora szkoły Roberta Wardy oraz nauczycielki języka francuskiego Edyty Kaptur .

Podczas spotkania pani Eliza Łuczyńska przybliżyła uczniom możliwości studiowania we Francji , opowiadając o systemie edukacji, warunkach rekrutacji oraz licznych korzyściach płynących z podjęcia nauki za granicą . Była to niezwykle cenna okazja, aby zdobyć praktyczne informacje i rozwiać wątpliwości związane z aplikowaniem na francuskie uczelnie .

Warto przypomnieć, że w naszej szkole koordynatorem programu Campus France jest Edyta Kaptur , która służy pomocą wszystkim zainteresowanym uczniom w procesie aplikowania na studia we Francji .

W imieniu młodzieży serdecznie dziękujemy za fascynujące i inspirujące spotkanie , które z pewnością zachęciło wielu uczniów.

Czytaj więcej...

Klasa 3a zaprezentowała poruszające przedstawienie, które było opowieścią o literaturze, poetach i pisarzach oraz o ich życiu, pasjach i drodze twórczej Spektakl przypomniał nam, jak wielką moc mają słowa i jak ogromny wpływ na nasze życie mają dzieła literackie

O wyjątkową oprawę muzyczną zadbały: Małgorzata Kosiarz (3c) oraz Lilianna Czarnecka (2ab), wprowadzając publiczność w niezwykły, artystyczny klimat

Nad całością przygotowań czuwały Panie: Ewa Wyjadłowska, Marzena Kusal oraz Anna Budzeń – dziękujemy za wsparcie, motywację i ogrom pracy włożonej w organizację tego wydarzenia

Uroczystość uświetnił także elegancki walc przygotowany pod kierownictwem Małgorzata Turek, który zachwycił widzów gracją i klasą

To był dzień pełen emocji, refleksji i artystycznych wzruszeń Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz stworzenie tak pięknego święta humanistyki!

Czytaj więcej...