Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl


Co to był za dzień! Pełen energii, uśmiechów, wzruszeń i prawdziwej mocy pomagania! Uczennice naszego Liceum wzięły udział w Ło-Men- Run 5, startując w biegu i marszu na 5 km – oczywiście w spódnicach! Nie tylko pokonały trasę, ale również były niezastąpionymi wolontariuszkami, pomagając w organizacji tego wyjątkowego
wydarzenia. Tym razem biegliśmy i maszerowaliśmy dla Lenki Grabkowskiej – i z całego serca wierzymy, że każda pokonana przez nas mila to kolejny krok w stronę jej lepszego jutra. Duma to za mało! Dziewczyny, jesteście WIELKIE! Dziękujemy za
Waszą siłę, determinację i ogromne serca! Razem możemy więcej!

Czytaj więcej...
Uczniowie klas III biorą udział w 3. EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO GET on TRACK to C1 ADVANCED
Organizatorem Konkursu jest Liceum Ogólnokształcące Nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Konkurs ma na celu wyłonienie uczniów, którzy przystąpią nieodpłatnie do honorowanego międzynarodowo egzaminu Cambridge C1 Advanced.
Czytaj więcej...

Tegoroczne obchody Święta Liczby π w Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Władysława Broniewskiego odbyły się pod hasłem „Matematyka Królowa Nauk”. Licealiści pokazali, że Dzień liczby π jest okazją do poszerzenia swojej wiedzy. Przygotowali przedstawienie, podczas którego uczniowie przybliżyli historię powstania liczby π, a także wskazali zastosowania matematyki w wielu dziedzinach życia. Uczniowie klasy IIa wcielili się w przedstawicieli różnych nauk, a główną rolę odegrała Królowa Matematyka. Udowodnili, że matematyka to nie tylko liczby i trudne zadania, ale okazja do wspaniałej zabawy.

5.03.2025r. odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Lubię czytać, organizowany przez Bursę Szkolną w Ostrowcu Świętokrzyskim pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego - Pani Agnieszki Rogalińskiej. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się wnikliwą znajomością treści książki „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” autorstwa Elżbiety Jodko - Kuli. W konkursie licznie reprezentowali naszą szkołę uczniowie klas: pierwszych, drugich i trzecich. Celary Kaja z klasy 2f zajęła 1 miejsce,  Sajda Izabela  z 1ab - miejsce 2 i Borcuch Amelia klasa 3b - wyróżnienie i Wiktoria Zielińska 2e- wyróżnienie. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a polonistkom: Bińczak Mai, Książek Lucynie i Ozdobie Agacie dziękujemy za propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

Czytaj więcej...