Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

16.05.2025r. uczniowie z klasy Icd i IId pod opieką wychowawców: p. D. Kapsiaka, p. J. Sienniak – Romańskiej oraz p. M. Trzciny – Domaradzkiej i p. A. Pocheć – Paluch uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z biologii i geografii do Orientarium ZOO w Łodzi.  Cel wycieczki to zwiedzenie najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconego faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Młodzież miała możliwość obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, z góry oraz lądowej - ZOO. Pogoda była kapryśna, ale za to humory wyśmienite. Jest to idealne miejsce na niezapomnianą przygodę w sercu natury.

15 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się finał V edycji Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek. Jej organizatorem jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z wydawnictwem Logi. Uczniowie rozwiązywali zestaw wymagających łamigłówek, które sprawdzały ich logiczne myślenie, spostrzegawczość i nieszablonowe rozwiązywanie problemów. Nikola Słomka z klasy IIe została laureatką II miejsca w kategorii Matłamek_IV dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu zainteresowań matematycznych oraz rozwijania pasji logicznego myślenia.

Czytaj więcej...

Z końcem roku szkolnego klas 4, nasza uczennica Zuzanna Mucha (klasa 4b) została Laureatką Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Jest to olimpiada wymagająca szerokiej wiedzy z zakresu polskiej i światowej kinematografii, środków filmowego wyrazu, gatunków dziennikarskich i komunikacji w social mediach. Szczególny nacisk położony jest na rozwijanie umiejętności umieszczania dzieł z dorobku kultury polskiej w odpowiednich kontekstach. Tematem tegorocznej – 9. edycji olimpiady był: „Influencer: autorytet czy manipulator? Strategie działania nternetowych celebrytów oraz sposoby ich portretowania przez kino i serial”. Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej składa się z trzech etapów. W etapie
centralnym 25 finalistów piesze prace argumentacyjne, odpowiada na dwa pytania komisji dotyczące tematu oraz przeprowadza wywiad z wylosowanym gościem (osoby świata kina oraz mediów) i redaguje wywiad pod kątem publikacji. Zuzanna przeprowadzała wywiad z reżyserem – Łukaszem Grzegorzkiem – twórcą takich filmów jak np.: „Córka trenera” czy
„KAMPER”.
Zuzanna wykazała się umiejętnościami, które zostały ocenione na tyle wysoko, że ostatecznie została Laureatką Olimpiady, zajmując I miejsce i uzyskała indeks na uczelnie wyższe w całym kraju, a także akredytację na festiwale filmowe.
Gratulujemy!

Czytaj więcej...

W dniu 29 kwietnia 2025 r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów klasy 1ab i 1cd, którzy z ogromnym zaangażowaniem i dumą zaprezentowali wydarzenia z 1791 roku, przypominając o znaczeniu wolności, równości i braterstwa. Młodzi artyści wystąpili w historycznych strojach, oddając klimat tamtych czasów.

Czytaj więcej...