W dniach 27 maja -1 czerwca 2024r. uczniowie naszej szkoły wraz z grupą nauczycieli uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Czech i Francji. Pochmurna pogoda i deszcz nie zniechęciły nas do poznawania historii i kultury obydwu państw.
W Pradze mieliśmy przyjemność przejść Mostem Karola i starymi uliczkami stolicy, po drodze mijając ratusz, zamek królewski z katedrą św. Wita czy zegar astronomiczny. Zwiedzanie zakończylismy przejażdżką metrem do hotelu, z którego następnego dnia wyruszyliśmy w dalszą podróż.
Poznawanie Paryża rozpoczęliśmy od jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, Łuku Triumfalnego. Przewodniczka z pasją opowiadała nam o historii Francji z XIXw. i zachęcała do szukania nazwisk polskich generałów na monumencie. Podróżując autokarem po centrum podziwialiśmy m.in budynki Grand Palais i petite palais, Hôtel des Invalides - czyli miejsce pochówku Napoleona Bonaparte oraz plac Concorde.
