Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

 

Taki tytuł nosiło wystąpienie przygotowane przez uczniów klas 1ab i 4b, dn. 7.11.2024., w ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Ukazywało ono dzieje Polaków "od Poniatowskiego do Piłsudskiego", w duchu polskiego mesjanizmu i martyrologii. Uczniowie oddali cześć wszystkim tym, którzy okupili wolność ojczyzny daniną krwi. "Bo historia Polski krzyżami się mierzy"...

Czytaj więcej...


25 października uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych, oddali hołd poległym za ojczyznę, odwiedzając lokalne miejsca pamięci i groby żołnierzy, którzy poświęcili swoje życie w obronie kraju. Była to nie tylko okazja do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy, ale także do refleksji nad historią i poświęceniem pokoleń. W ten sposób młodzież wyraziła szacunek dla bohaterów i przypomniała sobie o znaczeniu wolności i pokoju. To ważne doświadczenie przyczyniło się do pogłębienia patriotyzmu i wrażliwości historycznej uczniów.

Czytaj więcej...


11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie : Julia Lis, Zuzanna Kucharska, Julia Kałuża, Krzysztof Grabowski, uczestniczył w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Ceremonia rozpoczęła się Mszą świętą w kolegiacie Św. Michał, gdzie zgromadzeni modlili się w intencji Ojczyzny oraz upamiętniali bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Po mszy świętej poczet sztandarowy, wraz z przedstawicielami innych szkół, organizacji oraz władz lokalnych, wziął udział w uroczystym pochodzie ulicami miasta. Pochód zakończył się przy pomniku Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Złożono wieńce i kwiaty. Udział pocztu sztandarowego w tej uroczystości był symbolicznym wyrazem patriotyzmu i zaangażowania naszej szkoły w pielęgnowanie pamięci dla historii naszego kraju.

Czytaj więcej...


Nasi uczniowie 25 października wzięli aktywny udział w tegorocznej edycji charytatywnego wydarzenia „5 Dyniowy Bieg po Szczęście” . To wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu pomóc potrzebującym, a jednocześnie propagowanie zdrowego trybu życia. W organizację imprezy zaangażowali się także nasi wolontariusze. Dzięki ich pracy wydarzenie przebiegło sprawnie, a atmosfera była pełna serdeczności i pozytywnej energii. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w tak wartościowej akcji , ucząc się jednocześnie odpowiedzialności i wzajemnego wsparcia.
Opiekunowie: nauczyciele wychowani fizycznego

Czytaj więcej...