Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

Dnia 19.03.2024 w hali sportowej naszej szkoły, odbyła się XXI Wiosenna Paraolimpiada, na którą została zaproszona młodzież z ZSS w Ostrowcu Św. Impreza miała na celu integrację placówek, popularyzację sportu i aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim wspólne i radosne spędzanie czasu. W zabawach wzięło udział ponad 60 uczniów z ZSS. Wystartowali oni w konkurencjach rekreacyjnych, takich jak slalom z piłką koszykową, rzuty lotkami, piłeczkami do kręgu i obręczy, marsz po ławeczce, tory przeszkód czy przenoszenie piłek.

Czytaj więcej...

W dniu 17.03 2024 r. odbył się charytatywny bieg „Ło-Men-Run 4”, bieg w spódnicy! Celem tego biegu było nie tylko propagowanie biegania jako formy ruchu oraz dobrej zabawy, ale także zachęcanie do zdrowego stylu życia oraz zbiórki pieniędzy na cel charytatywny. Cały dochód z biegu trafił, dla małej Lenki, podopiecznej Fundacji “Bo w nas jest moc”!!!. Jak zwykle niezawodne były nasze wolontariuszki Julia Lis (kl.1b), Emilia Skuza (Kl.1b), Oliwia Burtan (kl.1b), Gabriela Chamera(kl.2d), Amelia Grzesik (kl.2d), Matylda Gałucha (kl.1e), Natalia Bossa (kl.1e), Malwina Konwa (kl.1e), które pomagały przy organizacji. Spotkaniu towarzyszyła niezapomniana atmosfera i dobra zabawa. !
Pamiętajmy! Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat!

Czytaj więcej...

Z okazji obchodzonych w marcu Dni Frankofonii i Międzynarodowego Dnia Języka Francuskiego w naszej szkole odbyły się dwa konkursy: „Co wiesz o Francji?” dla klas pierwszych i „Zapożyczenia z języka francuskiego w życiu codziennym” dla klas drugich. W konkursie sprawdzającym wiedzę o Francji pytania dotyczyły historii, geografii, atrakcji turystycznych i kuchni francuskiej, a w konkursie o zapożyczeniach trzeba było wykazać się
znajomością takich wyrażeń jak m.in. ”chapeau bas”, déjà vu” czy „faux pas”.

Czytaj więcej...

13 marca z okazji Dnia Humanisty odbyła się szkolna premiera spektaklu na podstawie „Ślubów panieńskich” A. Fredry. Po kilkumiesięcznych próbach, uczniowie klasy 3B zaprezentowali swój kunszt aktorski, wcielając się w komediowe role rodem z XIX wieku. Perypetie miłosne bohaterów, rozszerzone o nowe postacie i przygody, kończą się szczęśliwie: jak pada w przedstawieniu, „Może nie panieńskie, ale będą dwa śluby!”

Czytaj więcej...