W liceum ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Św. odbył się okręgowy etap Olimpiady Wynalazczości. Wzięli w nim udział reprezentanci pięciu szkół z województwa świętokrzyskiego:gospodarze olimpiady, uczniowie Liceum nr III im. Wł. Broniewskiego, przedstawiciele II LO im. J. Śniadeckiego w Kielcach, VILO im. J. Słowackiego także w Kielcach. LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie oraz I LO im. T. Kościuszki w Starachowicach. Dyr. LO nr III im. Wł. Broniewskiego, p. Robert Warda, poinformował także o zasadach i wynikach olimpiady. Składała się ona z dwóch części:pierwsza część to test, składający się z 30 pytań, druga część to zadania praktyczne.