Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

W liceum ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Św. odbył się okręgowy etap Olimpiady Wynalazczości. Wzięli w nim udział reprezentanci pięciu szkół z województwa świętokrzyskiego:gospodarze olimpiady, uczniowie Liceum nr III im. Wł. Broniewskiego, przedstawiciele II LO im. J. Śniadeckiego w Kielcach, VILO im. J. Słowackiego także w Kielcach. LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie oraz I LO im. T. Kościuszki w Starachowicach. Dyr. LO nr III im. Wł. Broniewskiego, p. Robert Warda, poinformował także o zasadach i wynikach olimpiady. Składała się ona z dwóch części:pierwsza część to test, składający się z 30 pytań, druga część to zadania praktyczne.

Czytaj więcej...

Campus France to państwowa agencja działająca przy Ambasadzie Francji i Instytucie Francuskim w Polsce na rzecz promowania wśród uczniów nauki języka francuskiego i francuskiego szkolnictwa wyższego. Od roku 2018 roku Liceum Broniewskiego należy do sieci korespondentów Campus France, a w szkole działa Centrum Informacji Agencji. Dni Campus France adresowane są do osób zainteresowanych budowaniem ścieżki kariery z językiem francuskim, studiami we Francji, nauką języka francuskiego oraz stypendiami rządu francuskiego. Dnia 5 marca, w ramach ogólnopolskich obchodów Dni Campus France, odbyło się w szkole spotkanie z koordynatorem akcji Panią Elizą Łuczyńską, w którym wzięło udział ponad 60 osób. Uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego warto wybrać Francję jako miejsce swoich studiów, jakie typy uczelni tam funkcjonują i z jakich programów stypendialnych mogą skorzystać. Również w Polsce, na blisko70 kierunkach, istnieje możliwość studiowania po francusku i zdobycia podwójnych polsko-francuskich dyplomów dwóch prestiżowych uczelni. Spotkanie zorganizowane przez Dyrektora Szkoły Roberta Wardę i nauczyciela języka francuskiego Alicję Samot cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, planującej związać swoją przyszłość z językiem francuskim.

Czytaj więcej...

 W dniu 18 marca 2024 o godz.8.00  mszą świętą w parafii NMPS na Piaskach rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej szkole. Następnie po mszy od godz. 9.15 odbywać się będą zaplanowane w tym dniu zajęcia dydaktyczne.

 

W dniach 05-08.02.2024 r. w Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich w Ostrowcu Św., odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców dla szkół ponadpodstawowych. W turnieju udział wzięło 19 drużyn dziewcząt z 10 szkół oraz 22 zespoły chłopców z 11 szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Nella Kwiatkowska (kl.4c) , Natalia Zięba (kl.4c), Julia Łebek (kl.4b),pojedynki były bardzo zacięte i wyrównane. Ostatecznie dziewczęta uplasowały się na IV miejsce. Skład drugiej drużyny : Maja Czarnecka (kl.2e), Karolina Rak (kl.2a), Martyna Kargul (kl.2d). Chłopcy rozegrali zacięte i pełne emocji mecze zajmując VI miejsce w składzie: Wiktor Głąb (kl.4b), Tymoteusz Cielecki (kl.3a), Adam Czuba (kl.1d) oraz pozostali nasi reprezentanci: Dawid Wyrąbkiewicz (kl.4b), Rafał Kępiński (kl.1d). Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.
Opiekun Anna Kępczyńska

Czytaj więcej...