Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

W czwartek 10 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wystąpienie zorganizowała - pod opieką pani prof. Ewy Wyjadłowskiej oraz pani prof. Anny Budzeń - klasa 2a. Uczniowie z zaangażowaniem, w humorystycznej konwencji przedstawili kilka lekcji z dnia szkolnego. Akademię urozmaiciła także zachwycające elementy muzyczne przygotowane przez Marysię Kłonicę z kl.3d, Zuzannę Jop z kl. 2b oraz Adriana Zwolińskiego z kl. 2a. Scenariusz był pomysłem: Karoliny Szot, Julii Kucharskiej, Aleksandry Jaglińskiej, Julii Wójtowicz oraz Emilii Książki. W różne role aktorów wcielili się uczniowie niemal całej klasy 2a. Na uroczystości mieliśmy przyjemność gościć uczniów, a następnie nauczycieli, pracowników naszej szkoły, jak również osobistości specjalne m.in. emerytowaną dyrekcję. W tym dniu pragniemy docenić i serdecznie podziękować za trud pracy naszym nauczycielom, a także życzymy jak najlepszych wspomnień oraz sukcesów w murach liceum Broniewskiego.
 

W sobotę, 28 września, nasza młodzież szkolna wzięła udział w miejskim Teście Coopera, który odbył się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Test był doskonałym sposobem na ocenę kondycji fizycznej i wydolności tlenowej uczestników. Była to również doskonała okazja do integracji międzyszkolnej oraz promowania zdrowego trybu życia.

 

Testowi Coopera towarzyszyła prowadzona wspólnie z Fundacją „Bo w Nas jest Moc” akcja charytatywna na rzecz leczenia Dawidka z gminy Bodzechów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i wyników.

Opiekunowie: nauczyciele wychowania fizycznego                     

           

Czytaj więcej...
03.10.2024r.  
Na ternie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego Szkół Ponadpodstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięło udział 6 zespołów dziewcząt oraz 7 zespołów chłopców z ostrowieckich szkół. Reprezentacje naszego liceum zajęły: III miejsce- dziewczęta i IV miejsce chłopcy. 
Czytaj więcej...

Rajd pierwszoklasisty
13.09.2024. odbył się rajd pierwszoklasisty – spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych. W tym roku udaliśmy się do „Brzozowego Wzgórza”, gdzie czekały na nas liczne atrakcje. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności orientacji w terenie grając w podchody. Tężyzna fizyczna została poddana próbie podczas przeciągania liny i tańczenia belgijki. Pobyt umilały śpiewy przy ognisku i wspólny poczęstunek. Pragniemy serdecznie podziękować Gugale, który przewodniczył grom i zabawom, oraz jego współpracownikom, za wspaniałą atmosferę spotkania. Na pewno do Was wrócimy! Uczestnicy spotkania: uczniowie klas 1ab i 1cd wraz z opiekunami – Mają Bińczak, Dariuszem Kapsiakiem, Anną Kidzińską, Pawłem Kochańskim, Małgorzatą Turek. Nad bezpieczeństwem czuwała również Grażyna Sienniak, pielęgniarka szkolna.
W imieniu klas pierwszych pragniemy podziękować Dyrekcji szkoły za udział w integracji i niespodziankę – dzień wolny od odpytywania!