Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

10.12.2024 r. nasi uczniowie z wielkim entuzjazmem i otwartym sercem odwiedzili młodzież ze szkoły specjalnej, aby wspólnie przeżyć niezapomniane mikołajki. Był to dzień pełen wzruszeń, szczerych uśmiechów i magicznej atmosfery! Wspólne zabawy, śpiewanie kolęd i radosne chwile spędzone razem pokazały, jak piękne jest dzielenie się radością i dobrem. Serdeczność, z jaką zostaliśmy przyjęci, na długo zostanie w naszych sercach. Takie spotkania przypominają nam, jak wielką wartość mają małe gesty i wspólnie spędzony czas.
Dziękujemy wszystkim za te wyjątkowe emocje i świąteczną magię, którą mogliśmy wspólnie tworzyć!

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej edycji powiatowego konkursu „Get on Track to C1 Advanced”, który kończy się uzyskaniem certyfikatu C1 & C2.
Siedmiu uczniom udało się go uzyskać, a są to: Maja Nawojska, Joanna Szewczyk, Mikołaj Zieliński, Nikodem Wojciechowski, Patrycja Barszczak. Zuzanna Mucha, Alicja Jabłońska. Opiekunkami były: Anetta Barańska, Anna Nowak – Musiał i Agnieszka Pocheć – Paluch.
Dzięki w/w nagrodzie, przed zwycięzcami otwiera się szereg możliwości, np.
-zwolnienie z wykładów i egzaminów końcowych z j. angielskiego na polskich uczelniach,
- możliwość aplikowania na uczelnie brytyjski, amerykański, australijskie, kanadyjskie,
- prace u największych pracodawców i w prestiżowych firmach.
Certyfikat w CV sprawi, że wyróżnią się na tle innych kandydatów. Nie tylko oficjalnie pokazuje, że mają dany poziom języka angielskiego, ale także wiele mówi o ich wysiłku, sile woli i determinacji, wartościach, które nie pozostaną niezauważone przez potencjalnych pracodawców. Gratulujemy zwycięzcom i opiekunkom.

03.12.2024 r. w Liceum nr I im. St. Staszica odbyły się zawody powiatowe w których nasze drużyny dziewcząt i chłopców wzięły udział. Drużyna dziewcząt w składzie: Nadia Klepacz, Zuzanna Klepacz, Zuzanna Jop, Lena Orczyk, Zuzanna
Dróżdż, Maja Rafalska, Weronika Chlebna, Roksana Różalska, Zofia Miller, Gabriela Lasek – zdobyły brązowy medal. Wyróżniająca zawodniczką została Nadia Klepacz! Drużyna chłopców w składzie: Aleksander Walczyk, Jakub Mazur, Maciej Wojciechowski, Kacper Kaczor, Gracjan Król, Igor Zięba, Dominik Sendrowicz, Kryspin Kapusta, Adam Czuba, Wojciech Zięba, Oliwier Bugajski - zajęła IV miejsce.Wyróżniającym się zawodnikiem został Adam Czuba !
Gratulujemy !!!

Czytaj więcej...

W czwartek 14 listopada 2024r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce z udziałem Minister Edukacji Barbary Nowackiej oraz Minister ds. Polityki Senioralnej Marzeny Okły-Drewnowicz odbyła się wojewódzka debata szkół ponadpodstawowych -„Młodzi – teraźniejszość dla przyszłości. Oswajamy cyberprzestrzeń’’. Młodzi ludzie rozmawiali na temat zdrowia psychicznego, zdrowia fizycznego oraz bezpieczeństwa i higieny cyfrowej. Ważnym aspektem dyskusji była także wartość współpracy międzypokoleniowej.
Siłownia, spacer czy sieć komputerowa -ten fragment dyskusji podsumowała Minister Barbara Nowacka, dyskusję w aspekcie społecznym( o wzajemnych korzyściach, jakie przynosi współpraca między pokoleniami) - Minister Marzena Okła – Drewnowicz.
W wojewódzkiej debacie bardzo dobrze zaprezentowała się młodzież z ostrowieckiego Bronka w osobach : Małgorzata Krawczyk, Zuzanna Mucha, Patryk Świerta, Mikołaj Zieliński, uczniowie klasy 4b, która przedstawiła własny punkt widzenia w obszarze cyberprzestrzeni. Debatującą naszą młodzież mocno wspierali młodsi uczniowie z klas: 3a i 3e uczestniczący w spotkaniu.

Czytaj więcej...