W dn. 26.01.2024r. odbyła się wycieczka uczniów klas pierwszej i drugiej Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wyjazd został zorganizowany w ramach patronatu UMCS nad klasami humanistycznymi LO im. W. Broniewskiego. Na uczelni miały miejsce wykłady naukowe oraz warsztaty z zakresu aktorstwa. Spotkanie rozpoczęło się wykładem na Wydziale Filologii Polskiej w Sali Obrad Rady Wydziału, poprowadzonym przez panią profesor Dorotę Filar, na którym uczniowie dowiedzieli się szerzej o znaczeniu komunikacji międzyludzkiej wśród społeczeństwa oraz zapoznali się z regułami i sposobami przeprowadzenia wzorcowej debaty.