Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

W dn. 26.01.2024r. odbyła się wycieczka uczniów klas pierwszej i drugiej Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wyjazd został zorganizowany w ramach patronatu UMCS nad klasami humanistycznymi LO im. W. Broniewskiego. Na uczelni miały miejsce wykłady naukowe oraz warsztaty z zakresu aktorstwa. Spotkanie rozpoczęło się wykładem na Wydziale Filologii Polskiej w Sali Obrad Rady Wydziału, poprowadzonym przez panią profesor Dorotę Filar, na którym uczniowie dowiedzieli się szerzej o znaczeniu komunikacji międzyludzkiej wśród społeczeństwa oraz zapoznali się z regułami i sposobami przeprowadzenia wzorcowej debaty.

Czytaj więcej...

16 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Mąchocicach odbył się Turniej Badmintona będący memoriałem Zbigniewa Wojciechowskiego. Miło nam poinformować, że nasza nauczycielka wychowania fizycznego pani Anna Kępczyńska zdobyła złoty medal w deblu Open oraz brązowy medal w singlu Open.
Gratulujemy!!!

Czytaj więcej...